Můj druhý suchý půst a půst v únoru 2016

Suchý půst, během kterého se nepřijímá nic do úst (strava ani voda), poskytuje nejhlubší čištění a léčení lidského těla. Účinnost suchého půstu je 2 až 3 krát vyšší v porovnání s půstem o vodě. Pro dosažení maximálního účinku je vhodné se nedotknout ani kapky vody (tj. ani se nemýt). Půst bez vody může trvat od 1 do 14 dnů. Záleží na několika faktorech. Teplota a vlhkost vzduchu, fyzická aktivita, mysl a množství látek, které je třeba vyloučit z těla (toxiny). Tělo se během suchého půstu mírně odvodňuje. Malá dehydratace neuškodí, ale je důležité po celou dobu suchého půstu pravidelně kontrolovat tělo. Pokud dehydratace těla překročí kritickou mez, nelze obnovit správnou hydrataci těla a tělo přestává fungovat a zemře. Několik prvních dnů bez pití a jedení nevyžadují žádnou zvláštní pozornost, ale později by měla být míra hydratace těla monitorována, například sledováním kůže.

Při suchém půstu se organismus nachází ve složitějších podmínkách, než při půstu na vodě, neboť organismus se musí restrukturovat tak, aby mohl získávat nejen živiny, ale také vodu. Tělesné tkáně jsou štěpeny ještě rychleji. Etapa rostoucí ketoacidózy trvá od 1 do 3 dnů. Po zhruba 3 dnech organismus přechází na endogenní výživu, kdežto při vodním půstu k tomu dochází za 5 až 7 dní. Při suchem půstu se do těla nedostává exogenní voda a tak tělo získává vodu z vlastních buněk, ve kterých dochází ke spálení toxinů přímo uvnitř buňky. Já jsem jej zkoušel pouze 4 dny a poté jsem pokračoval na vodě plus krátká návratová doba na šťávách. Je velmi zajímavé, že při suchém půstu mi není zima. Při půstech o vodě mám vždy studené konečky prstů na rukách i nohách. V zimě dokonce spávám při půstech s teplými ponožkami.

Pokud si Vaše mysl nedokáže tento půst představit, nezkoušete jej dokud se nepročistíte natolik, že to mysl povolí. Já půstuji pravidelně od roku 2013 a tělo pomaličku protahuje čas trvání. Pod článkem popisuji průběh mého druhého suchého půstu s pokračováním o vodě. Opět jsem ho neplánoval, ale jak jsem se ráno vzbudil, věděl jsem, že už to začalo. Ještě jsem si nebyl jistý, jestli udělám půst klasický o čisté filtrované vodě, nebo suchý (i bez vody).

13 hodin. Budím se a je mi příjemně. Půst započal. V průběhu dne se rozhodnu, jestli budu pít a kdy.

18 hodin. Bude to můj druhý suchý půst, cítím to. Ten první trval 40 hodin. Tento bude delší, vím to.

25 hodin. Chystám ženě a dětem koktejl z banánů, jahod, borůvek a malin. Huh, ten tak nádherně voní. Chvíli přemýšlím, že bych se ho napil. Nebudu čekat, jak ho budou pít a říkat si jak je lahodný. Jdu spát.

31 hodin. Zbudí mě rána a dětský pláč. Melda spadla z postele do krabice s hračkami. Zvuky brzy utichnou, máma nepanikaří, vše je v pořádku. Jdu na wc. Měchýř je téměř prázdný. Přistihnu se, jak usínám s úsměvem na rtu. Je mi příjemně.

38 hodin. Dělám Míši snídani (arašídové mléko, chia, karob, kaki). Neláká mě jako koktejl večer, přestože se jedná o mé nejoblíbenější jídlo (ovoce a chia v rostlinném mléce). Stále bez kapky vody jdu na krátkou procházku do lesa. Les nádherně voní. Odjíždím do práce.

45 hodin. Trošku se mi motá hlava a občas se ozve žaludek slabým zvukem. Jedeme dál.

50 hodin. Cítím spíše lehký hlad než žízeň, zajímavé. Jdu spát a ráno uvidím, v čem budu pokračovat.

51 hodin. Převaluji se a nemůžu usnout. Srdce mi bije o něco intenzivněji.

52 hodin. Stále nespím a čím dál více slyším vodu, která protéká topením. Stačí povolit jeden šroubek a napít se. Hehe usínám s úsměvem.

61 hodin. Chystám Míši snídani (kaki, mango, mladý kokos, chia). Vše tak nádherně voní.

62 hodin. Jdu se projít do lesa, sundám čepici a přiložím čelo na strom. Po chvíli je mi jasné, že budu pokračovat a minimálně 3 dny suchého vydržím. Odjíždím do práce.

64 hodin. Po rozhovoru s Erikou je mi velmi příjemně. Přestože se při suchém půstu doporučuje mluvit co nejméně, aby tělo neztrácelo energii.

69 hodin. Mé srdce bije rychleji a intenzivněji. Chvíli si lehnu na pohovku. Poslouchám relaxační muziku, mám zavřené oči.

72 hodin. Tři dny za mnou. Skvělé, jsem mile překvapen, že jsem už za touto hranicí, která v těle zpustí obrovský restart a hluboké léčení na buněčné úrovni.

74 hodin. Krátká procházka v lese před spaním.

80 hodin. Budím se ve dvě hodiny ráno a poprvé cítím, jak jsem vysušený.

86 hodin. Vstávám a cítím se velmi slabý. Váha ukazuje -7.1 kg

88 hodin. Čistá filtrovaná osmotická voda už na mě volá z ručně vyráběné harmonizační karafy z borokřemičitého skla. Už to brzy přijde, už se těším, jak ve mně začne proudit nová čistá harmonizovaná voda.

90 hodin. V práci celý týden hodně komunikuji se zákazníky. Jsem vysílen a vysušen. Beru láhev do ruky a začínám pít. Je to opravdu lahodná záležitost. Takto mi voda ještě nikdy nechutnala.

98 hodin. Za posledních osm hodin jsem vypil asi 3 litry vody a začíná mi být zima. Jdu spát s huňatými ponožkami.

111 hodin. Je nádherný sluneční den. Vrátil jsem se z 90 ti minutové procházky. Cítím mírnou únavu.

117 hodin. Má první sprcha od začátku půstu, je to úžasné. Odcházím na reflexní masáž chodidel za Pavlou.

119 hodin. Pavla při masírování plosek noh říká, že mám nějak prázdný močák a tenké a tlusté střevo se jí zdá také nějaké jiné (prázdnější) než obvykle. Čím to asi je?

121 hodin. Jsem v práci a připravuji Marti a Lukášovi jablka se skořicí. Ta vůně je stále silnější a velmi mě svádí. Odolám, je večer, do rána ještě vydržím.

136 hodin. Vrátil jsem se z příjemné, slunečné, téměř dvou hodinové procházky. Váha ukazuje -7.5kg

138 hodin. Udělal jsem si výplach střev, aby tělo nezačalo trávit toxické odpadní zbytky. Jsem velmi překvapen, kolik tam toho ještě bylo po šesti dnech půstu.

145 hodin. Přidal jsem do vany jedlou sodu a udělal si alkalickou koupel. Velmi osvěžující.

161 hodin. Jsem celkem unaven. Cítím, že tělo jede na úsporný režim. Hlad absolutně nemám, krásně jsem se přizpůsobil situaci, jen mozek prahne po jednoduchých cukrech. Nechce se mi přemýšlet, komunikovat ani nic tvořit. Dělám si čerstvou šťávu z několika jablek. Přecedím přes síto, abych se zbavil vlákniny. Chutná a voní to fantasticky.

169 hodin. Dělám si odvar z květů konopí a jdu spinkat.

184 hodin. Váha ukazuje -9.1 kg. Tradičním kakaovým koktejlem, končím půst. První hmota téměř po osmi dnech. Voní a chutná skvostně. A proč jsem vlastně skončil, když nemám hlad? Zažívání se fantasticky přizpůsobilo, ale mozek nějak pospává. Také energií tělo šetří. Jen se na chvíli pověsím na hrazdu, ani nemusím dělat shyby a už jsem unaven. Konec úsporným dnům, jde se sportovat na plno .)

Lehke_2