JSEM VŠE JE HRA

VŠE JE JEDNO TA

Relaxační a revitalizující sprchová hlavice + video s montáží -- cena u nás 1999,-

Konečně jsme objevili úžasný filtr na sprchování. Celá naše rodina si nyní užívá sprchování čistou a obohacenou vodou. Kůže je největší orgán těla, přes který vstřebáváme mnoho škodlivin do těla. Ať už z vody, kterou se myjeme nebo z kosmetiky, kterou na sebe neuváženě patláme. Řešení kontaminované vody z kohoutků je zde. Více informací na linku pod článkem. K dostání i na naší prodejně v Blansku za inernetovou cenu a neplatíte žádné poštovné.

http://www.naturgreen.cz/E-SHOP.html?xmlid=1605756

Relaxacni_sprcha_ok

Sprchovy-filtr1Filtr-sprcha2

Sprchový filtr za 549,-

Tento špičkový sprchový filtr od renomovaného výrobce Hyundai odstraňuje chlor a jeho deriváty, zápach, pesticidy, organické a jiné nečistoty, chemické kontaminanty, těžké kovy a bakterie.  Pokud jste napojení na obecní (státní) vodu, je většinou chlorovaná a nejen to. Těkavý chlor a jeho deriváty kromě pachů samozřejmě reagují s kůží. Kůže je suchá až zarudlá, Jedním desetiminutovým sprchováním tělo absorbuje tolik chloru, jako byste vypili 3-4 litry chlorované vody. Navíc šetříte své plíce od chlorových výparů.
Účinnost zařízení poznáte již při prvním mytí. Citlivější kůže, hlavně u žen a dětí Vám bude vděčná, okamžitou úlevu pocítí hlavně lidé s ekzémy, lupenkou nebo prostě jen s lupy. Voda je jakoby hladká, příjemná. Pokud si barvíte vlasy, zjistíte, že barva se nesmývá tak rychle, potřebujete na mytí cca o 50% méně detergentů. Vyzkoušejte, máme pouze pozitivní ohlasy. Životnost filtru je 5000 ltr. nebo půl roku. Filtr se montuje na sprchovou baterii, z druhé strany je namontován na sprchovou hadici. 

Img_20181112_082427

Kohoutková voda obsahuje plastová vlákna zjistila studie

Testy ukázaly, že pro miliardy lidí na celém světě je pitná voda kontaminovaná plastovými částicemi, takzvanými mikroplasty. Zjistilo se, že 83 procent zkoumaných vzorků vody z vodovodu je takto znečištěno. Průměrný počet vláken nalezených v každém 500mililitrovém vzorku se pohyboval od 1,9 v Evropě až po 4,8 v USA. Odborníci by tak měli zkoumat, jaké to nese důsledky pro naše zdraví.

1109740_kohoutkova-voda-je-dlouhodobe-vhodna-k-piti_image_620x349

Kontaminace byla nalezena v pitné vodě v zemích po celém světě. Studenou pitnou vodu u více než tuctu států analyzovali vědci na popud neziskové organizace Orb Media, která informace poskytla britskému serveru The Guardian.

Mikroplasty jsou plastové mikročástice o velikosti sotva jednoho milimetru, pocházejí často z kosmetiky nebo oblečení a šíří se odpadními vodami. Studie organizace Orb Media zkoumala mikročástice větší než 2,5 mikronu (2,5 tisíciny milimetru).

Největší mírou kontaminace mikroplasty se mohou „pochlubit“ Spojené státy, a to 94 procenty. Vzorky vody se přitom odebraly i v budovách Kongresu, ústředí Agentury pro ochranu životního prostředí USA či Trump Tower v New Yorku. Přední příčky dále obsadil Libanon a Indie.

Pokud to má vliv na zvířata, proč bychom se měli domnívat, že na nás ne?Sherri Masonová, expertka na mikroplasty

Evropské země včetně Velká Británie, Německa a Francie měly nejnižší míru kontaminace, avšak stále jde o plných 72 procent studovaných vzorků.

Nové analýzy tak ukazují na pravděpodobný všudypřítomný rozsah plastové kontaminace v globálním prostředí. Předchozí práce se z velké části zaměřovaly na plastové znečištění oceánů, což naznačuje, že lidé konzumují mikroplasty prostřednictvím kontaminovaných mořských živočichů.

„Máme dostatek údajů o tom, jak to negativně ovlivňuje volně žijící živočichy, zejména ryby,” uvedla pro The Guardian Sherri Masonová, expertka na mikroplasty z americké State University of New York at Fredonia, která dohlížela na analýzy pro Orb Media. „Pokud to má vliv na zvířata, proč bychom se měli domnívat, že na nás ne?“ táže se.

Zdraví mohou ohrožovat i bakterie

Samostatná malá červnová studie v Irsku rovněž zjistila danou kontaminaci vody z vodovodu a ze studní.

„Nevíme, jaký dopad má na zdraví, a z toho důvodu bychom měli být opatrní a věnovat problematice okamžitou pozornost, abychom zjistili, jaká jsou skutečná rizika,” upozornila dále Anne Marie Mahon z Galway-Mayo Institute of Technology.

Plasty se našly i v několika vzorcích balené vody.

Podle Mahonové jsou dvě hlavní nebezpečí: velmi malé plastové částice a chemické látky nebo patogeny, které mohou mikroplasty uchovávat. Proniknou-li do orgánů, mohlo by to být dle jejích slov „znepokojující“. Plasty navíc mohou přilákat bakterie nacházející se v odpadních vodách.

Výzkum Richarda Thompsona z britské Plymouth University dále ukázal, že mikroplasty se zjistily u třetiny ryb ulovených ve Spojeném království. Studie v Německu navíc objevila fragmenty plastových vláken ve všech 24 značkových pivech, které testovala. Stejně tak v medu a cukru.

Pračky, sušičky a špatné nakládání s odpadem

Není zatím úplně zřejmě, jak se mikroplasty dostávají do pitné vody. Mohou se tam i do jakýchkoli jezer a dalších vodních toků dostávat z atmosféry, do které se vylučují vlákna při každodenním „opotřebování“ oblečení či koberců. Zejména v USA mohou být potenciálním zdrojem i sušičky.

A co teprve pračky. Každý její cyklus údajně může do životního prostředí vypustit až 700 tisíc těchto vláken. Plasty jsou velmi užitečné, avšak každý rok jich lidstvo vyprodukuje neuvěřitelných 300 miliónů tun a správa plastového odpadu je nedostatečná.

„Současné standardní systémy na úpravu vody neodfiltrují všechny mikroplasty,“ uzavírá vědkyně Mahonová s tím, že balená voda nemusí být vždy vhodnou alternativou. Plasty byly totiž nalezeny i v několika vzorcích právě balené vody.

Hledáte-li vhodné řešení, rádi Vám poradíme.