JSEM VŠE JE HRA

VŠE JE JEDNO TA

Mé domněnky o domněnkách

Lidská mysl vytváří denně obrovské množství domněnek, balastu a věcí co neexistují, respektive věcí, které existují pouze v mysli, která je stvořila. Tento balast pak intoxikuje naši mysl a vyvolá v nás pocit, který reálně cítíme a podle kterého zaujmeme nějaké stanovisko, většinou negativní. Domněnka jako taková není problém, stává se jím až tehdy, začneme-li na domněnce stavět obludná monstra. Příkladem pohodových domněnek je třeba šachová partie. Hráči vytváří domněnky o tom, jakým způsobem jejich protivník potáhne. Smyslem tohoto je však cílené a vědomé vytváření za účelem zábavy. Já zde však chci popsat humornou situaci, respektive domněnku, kterou si vytvořila Míša, na základě nevím čeho :)

Míša sedí v obývacím pokoji a sleduje televizi. Já přicházím a posadím se na pohovku protí ní. Začnu se jí dívat do očí a vyšlu směrem k ní krásný velký úsměv. Míša ho zaregistruje a také se mi zadívá do očí. Stále se na ni usmívám. Tento můj usměv mohl znamenat cokoliv, záleží pouze na jejím nastavení, jak si ho vyloží. Mohlo to znamenat například: líbíš se mi, je mi příjemně, sluší ti to, chci se s tebou milovat, jsem spokojen ..atd. Po chvíli Míša reaguje a povídá " Co se na mě díváš jak na blbečka?"

Je velmi zajímavé, jak je naše mysl vztahovačná a jak vytváří konspirace, domněnky a různý balast. Takto nevědomky vytvořenými domněnkami se pravidelně trápíme a navozujeme si negativní emoce. Tím, že ale existují pouze v naší hlavě, máme nad nimi obrovskou moc je změnit, nebo rozptýlit. Povím Vám jak na to. Není to však univerzální návod, ale jen možnost, která funguje u mě.

Zkuste se stát aspoň na chvíli pozorovateli těchto situací. Jakmile se je naučíte vidět, vnímat a uvědomovat si je, jste už jen krůček od jejich odstranění. Pozorujte, jak spolu lidé komunikují, jak se baví, převážně v minulosti nebo o budoucnosti. Jak spolu domněnky komunikují, jak Vy a vaše domněnky neustále něco řeší. Co si o tom myslíš? Jaký máš názor na toto? Co soudíš o tomto? Jak hodnotíš tuto situaci? Slyšel jsi, co říkal ten? A odpovědi na všechny otázky? Domněnky, domněnky, domněnky. Ono se to vše dá shrnout do kraťoučké a klíčové věty. Neberme si věci osobně. Amen

OdejitMyslenky_2