DETOX - efektivně a snadně - nejen pro lenochy

Velmi efektivní a snadný detox (nejen pro lenochy)

Doporučuji z vlastní zkušenosti a ze zkušenosti rodiny, přátel a zákazníků tento velmi jednoduchý a účinný detox organismu.  Pomohl mi s alergiemi na prach a pyl, mému strýci se pomohl vypořádat s rakovinou prostaty a mnoha zákazníkům vyřešil kožní problémy.

Co tedy všechno musíte udělat proto, aby mohl pomoci i vám? Vydržet aspoň hodinu ve vaně, toť vše! Tyto alkalické koupele neutralizují kyseliny v těle, stimulují kůži k vylučování kyselin a škodlivin, způsobují přirozené promašťování kůže a tím i lepší vzhled, působí antimykoticky (proti kvasinkám a plísním).

OBJEDNÁŠ ZDE: https://www.alkalizujvodu.cz/Alkalicka-koupelova-sul

Kralik-750x438

 

POKUD SE ZAJÍMÁŠ VÍCE, ČTI DÁL, ZEPTEJ SE, NEBO TO VYZKOUŠEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. 1.     Zásadité koupele

Účinnost zásaditých koupelí je optimální v délce trvání 1-3 hodiny při teplotě 36-37C a pH8,5.

Cyklus zásaditých koupelí je dobré začít první koupelí v délce 30 minut. Zásadité koupele by měly trvat alespoň jednu až dvě hodiny. Teprve po šedesáti až devadesáti minutách se detoxikační procesy začnou projevovat viditelně. To znamená, že dvě až tři hodiny trvající koupel je optimální. Existují zprávy o to, že se lidé v zásadité vodě koupali až 9 hodin, aniž by se jim kůže svraštila. Naopak! V lázních s hodnotami pH kolem 8,5 se stále kůže promašťuje.

Promašťování kůže vlivem zásadité koupele způsobuje, že kůže vodu odpuzuje. Můžeme tedy pozorovat pravý opak než u pěnové koupele. V ní se tuk pokrývající pokožku odstraní vlivem mycího prostředku. Proto v pěnové koupeli dochází k velmi intenzivnímu kontaktu vody a pokožky. Vodu odpuzující efekt promašťování v alkalické lázni způsobuje naopak, že kontakt vody a pokožky je minimální. Tento jev je také příčinou, že v solné lázni můžeme zůstat při podstatně nižších teplotách, a také mnohem déle než v pěnové koupeli, aniž by nám byla zima.

 1. 2.     Zásaditá péče o tělo

Alkalická koupel:

-          Neutralizuje kyseliny.

-          Stimuluje kůži k vylučování kyselin a škodlivin.

-          Způsobuje přirozené promašťování kůže.

-          Působí antimykoticky.

Zásaditá celková koupel

60-120 minut i déle, každých 10 minut odrhnout kůži žínkou nebo kartáčem. Kůže je pro tělo pomocná ledvina. Využijte této schopnosti. Celkové zásadité koupele se vedle svého vynikajícího účinku péči vyplavování škodlivých usazenin a jedovatých látek osvědčily i při rychlém hojení řezných ran a odřenin. Doporučit lze pokud možno několikahodinové zásadité koupele i při borelióze a otravách těžkými kovy. Potencionály látkové výměny by měly být preventivně posilovány doprovodnou plnohodnotnou vegetariánskou stravou, energeticky bohatýma potravinovými doplňky a zvýšeným pitným režimem.

Zásaditá sůl při péči o zuby

K čištění zubů nabereme na vlhký ukazováček trochu zásadité soli a jemně s ním přejíždíme po zubech a dásních, pak důkladně vypláchneme ústa a vykloktáme vodou se špetkou zásadité koupelové soli. Špetka této soli do kelímku s vodou postačí také k vyčištění zubní protézy přes noc.

Zásadité výplachy nosu

Na špičku nože zásadité koupelové soli dáme do sklenice s vodou o teplotě lidského těla, necháme rozpustit, nalijeme do dlaně nebo nosního vyplachovače, vtáhneme nosem, až cítíme stékat hltanem. Tímto proplachováním si pročistíme a uvolníme dutiny v oblasti hlavy, čelistní a čelní dutiny velmi posílíme obranyschopnost celé hlavy, úst a hltanu. Zásadité výplachy nosu jdou důležité při všech látkových problémech očí, uší a mozku.

Zásadití koupel nohou

Doporučuje se v délce půl až 3 hodiny. Pomáhá při těchto potížích:

-          Křečové žíly – kuperóza

-          Otevřená noha – plíseň na nohou

-          Plíseň nehtů – bradavice

-          Otoky

-          Kožní plíseň

Kožní plísni se daří obzvlášť dobře při hodnotách pH mezi 6 a 3,5. Přesto se můžeme setkat s doporučeními bojovat proti vaginální mykóze jogurtem a plísní na nohou zatočit octem nebo kvasem. Krátkodobě to může být a často i je úspěšné. Vždyť přece můžeme čerta vyhánět i ďáblem. Pro dlouhodobou péči o tělo ovšem takové kyselé hodnoty pH nemají smysl. Zdravá dlouhodobá péče o tělo musí být zásaditá. Zásaditá péče o tělo odnímá pokožce kyselost, z níž plísně žijí. Člověk je zdravější a plísně ztrácejí svou výživu.

 1. 3.       Energické a emocionální účinky odkyselovací koupele

Do koupele vstupujte pokud možno v klidném meditativním stavu. Celí se ponořte do koupele, aby vám zůstal venku jen nos a část úst. Tato pozice umožňuje smočení všech čaker, a je tedy ze všech nejúčinnější. Ideální je pro tuto dobu zhluboka dýchat do břicha s využitím bránice. Emocemi, které se při koupelích projevují nejčastěji, jsou hněv a strach. Tyto primární emoce lidé potlačují, aby se nenechali zahltit nebo aby nad nimi netratili kontrolu. Při očišťování v koupelích se objevují nejčastěji tyto emocionální účinky:

-          uvolnění hněvu, strachu, pocitu viny, studu, lítosti, zármutku, úzkosti nebo deprese

-          radosti

-          hluboké uvolnění

-          projasnění myšlenek

Po koupeli si vyhraďte dostatek času na odpočinek nejlépe o samotě. Doznívající účinky odkyselovací a detoxikační koupele. Vaše tělo musí mít dostatek času, aby se zharmonizovalo a zvyklo si na novou energetickou a chemickou situaci, proto je nejlépe dělat koupele zvečera. Přes noc má tak tělo dostatek času na regeneraci.

-          Prožíváte-li značný stres, únavu, úzkost, starost, mentální či emocionální vypětí nebo proděláváte-li nějakou chorobu, pro první koupeli můžete upadnout do hlubokého spánku.

-          Díky této reakci mohou léčivé energie začít napravovat všechna poškození vašeho energetického pole.

 

 1. 4.     Možné reakce na koupele

-         mírné až intenzivní pocení

-         extrémní uvolnění, někdy dokonce spánek

-         otevření smysluplného dialogu se svým já

-         pocit vnitřního klidu

-         obnovení pocitu naděje a štěstí

-         zvýšení senzitivity, soudnosti a vnímavosti

Někdy se při koupeli objeví zaplavující pocit horka či jiný vjem mimořádné intenzity, je vhodné na určitou dobu koupel přerušit. Naslouchejte svému tělu a reagujte na jeho signály. Podle potřeby do lázně přilévejte horkou vodu. Ve vzácných případech se může ještě několik dní po koupeli objevit lokalizovaná vyrážka nebo skupinka drobnějších pupínků.

 1. 5.     Motání hlavy

Je možné, že se vám při koupeli nebo po ní bude chvíli motat hlava. Je to normální projev při většině detoxikací. Proto doporučujeme mít v průběhu koupelně puštěný větrák nebo alespoň pootevřené dveře do koupelny. V průběhu koupele a při jejím dokončování, např. při sprchování, se pohybujte pomalu. Nejprve se posaďte a až po chvíli se postavte. Po koupeli je žádoucí relaxovat vsedě či v leže a v klidu popíjet šťávu z citrusů.

 1. 6.     Dopocování po koupeli

Pocení a zbavování se toxinů probíhá i po ukončení koupele. Důvod je ten, že v tu chvíli naše buňky perfektně pochopily, jakou mají příležitost k očistě, a rozhodly se ji plně využít. Dostavuje se 15 až 60 minut po koupeli a většinou k němu dochází až při další proceduře. Tělo při něm dočišťuje, co započalo při rituálu samotném. Dopocování je provázeno příjemnou únavou, která motivuje dotyčnou bytost k relaxaci a poklidnému popíjení citrusové šťávy.

 1. 7.     Alkalizace našeho organismu

Nezapomeňme, že při odkyselovací koupeli je třeba doplnit vodu a minerály v těle. Vzhledem k tomu, že naše tělo „ztratilo“ při osmotickém procesu část vody bude nutné ji doplnit. Použijeme nápoj připravený z vody a citrusových plodů.

 1. 8.     Frekvece opakování

Většinou je doporučováno opakovat koupel 2x týdně po dobu minimálně 6 týdnů, aby se mohl projevit pozitivní efekt očistné detoxikační koupele.

 1. 9.     Účinná detoxikační osmóza

Cílem zásaditých koupelí je využít k vyplavení škodlivin z těla prakticky celé plochy našeho těla, abychom se tak zbavili toxických, tzn. Tělu neprospěšných a zatěžujících látek. Podstatou procedury je, že využijeme osmotického efektu solného roztoku. Osmóza je pohyb molekul vody přes polopropustnou membránu. V našem případě budou roli polopropustné membrány plnit membrány našich buněk. Polopropustná membrána umožňuje, aby přes ni prošly pouze malé částice (molekuly vody)  zatímco velké částice ( molekuly soli) skrze ni, vzhledem k její velikosti, projít nemohou.

Osmóza je typem takzvaného pasivního transportu, což znamená, že pro její fungování není nutná žádná energie. Tím je zajištěno, že při vykonávání této procedury nedojde k úbytku našich energetických zásob. Předpokladem pro fungování osmózy je skutečnost, že na jedné straně membrány je vyšší koncentrace molekul vody než na straně druhé. Pokud tohoto dosáhneme, začnou se molekuly vody přesouvat v prostoru s vyšší koncentrací vody (kyselé škodliviny) do prostoru s nižší koncentrací vody (voda ve vaně). V našem případě pro tento účel využijeme právě alkalickou směs, kterou nasypeme do koupele. Tím zajistíme alkalické prostředí na jedné straně membrány, a tak vznikne osmotický tlak, který se postará o přesun molekul vody s kyselými škodlivinami z jedné strany buněčné membrány (z našich těl) na stranu druhou (do tekutiny ve vaně). Zjednodušeně řečeno dojde k „vytažení“ části molekul vody s toxiny z našeho těla.

Molekuly vody se přesunou z našich buněk d solného roztoku, obsahují toxické (ve vodě rozpustné) látky. Zbavením se těchto látek pomocí osmózy pomůžeme našemu tělu odstranit nepořádek bez větší energetické investice. Tím dojde k e snížení zátěže, protože naše tělo se již nemusí těmito toxickými látkami zabývat. Podstatou šetrné a bezpečné detoxikace je to, že nekvalitními, toxickými látkami obohacené molekuly vody v těle nahradíme kvalitnější alkalickou tekutinou. Zbavíme se tak odpadních metabolitů, toxinů a solí, které by se po aktivaci opět staly kyselinami.

 1. 10.                       Chemie detoxikace

Odpadní látky usazení v těle, škodlivé usazeniny jsou chemicky neutrální soli. Jsou to neutralizované sloučeniny, minerální látky s kyselinou nebo nějakým toxinem. Jestliže tuto sloučeninu rozpustíme, předtím neutralizovaná a tudíž vázaná kyselina se opět uvolní a stane se aktivní.

To tedy znamená, že každé rozpuštění škodlivých usazenin uvolní dosud vázané kyseliny nebo dosud vázané jedovaté látky.

Každá škodlivá usazenina je na začátku neutrální sůl, kterou tělo vytvořilo účelně a správně. Teprve procesem ukládání a usazování se z ní stane škodlivina. Takže nesmíme vytvářet předpoklady k tomu, aby se v našem těle musely odkládat neutrální soli, které se jeví, jako časovaná bomba, která může vybouchnout v ten nejméně vhodný okamžik.

Každá kyselina a každá jedovatá látka musí být po uvolnění z chemicky neutrální škodlivé usazeniny znovu neutralizována nějakou energetickou bohatou minerální látkou, aby mohla být vyloučena jako neutrální sůl močí nebo kůží. Pokud se současně s rozpouštěním usazenin nezneutralizují uvolněné kyseliny, mohou nastat detoxikační krize. Velmi pravděpodobně pak dojde k dalšímu spotřebovávání tělu vlastních zásob minerálních látek.

 1. 11.                       Léčebné krize při detoxikaci

Léčební krize, počáteční zhoršení zdravotního stavu při detoxikaci, to všechno není nic jiného než zaplavení lidského těla a jeho tekutin rozpuštěnými kyselinami a toxiny. Tato zhoršení nebo krize trvají tak dlouho, dokud všechny toxiny a kyseliny nejsou neutralizovány a odvedeny z těla. V nejhorším případě se zase znovu v těle usazují. Aby k tomu nedocházelo, je nutný druhý krok. To je neutralizace kyselin a toxinů vhodnými energeticky bohatými minerálními látkami. Proto je při každém hladovění jen s pitím čaje a vůbec při každé detoxikační kúře velmi důležitá plně vegetariánská strava a rovněž, pokud je to třeba, vydatný přísun vhodných energeticky bohatých minerálních látek potřebných k neutralizaci kyselin a toxinů. K vyplavování rozpuštěných škodlivin a opětovně neutralizovaných kyselin a toxinů potřebuje člověk, který drží hladovku nebo se detoxikuje, nějaké transportní médium. A to může být jen voda! Aby při detoxikaci došlo k rychlému transportu toxinů, těžkých kovů, močoviny a jiných škodlivin z těla co nejrychleji a nejbezpečněji, je potřeba běhen detoxikace, ale ještě lépe před jejich zahájením aktivizovat všechny cesty, kterými škodliviny mohou odcházet z těla.

Ledviny: pít 2-3 l čisté vody za den – rozpustit a vyplavovat škodliviny.

Tlusté střevo: vyčistit tlusté střevo pomocí hydrocolonterapie (výplach tlustého střeva) či klystýru.

Plíce: intenzivní hluboké dýchání přes bránici nejlépe v čistí přírodě – okysličit a vydýchat škodliviny v plynné podobě.

Kůže: odkyselovací koupele celou plochou těla, pomocí osmózy se velmi účinně a rychle můžeme zbavit velkého množství škodlivin.

Při detoxikaci je dobré využít co nejvíce z těchto vylučovacích metod.